زندگی کوتاه است.

اگر تمایل شما به کتاب‌هاییست که احساسات و افکار شما را به چالش می‌کشد پیشنهاد می‌کنم حتما کتاب «زندگی کوتاه است» را بخوانید. برای من مهم است بدانم تا چه میزان این ماجرا واقعیت داشت! تنها چیزی که از وجود آن مطمئن هستم واقعی بودن شخصیت قدیس آگوستین است و تمام ارجاعات به کتاب «اعترافات» او هم درست است.

آگوستین قدیسی است که باور دارد برای رسیدن به خدا باید از تمام لذت‌های دنیا چشم پوشی کرد. وی در این راه همسر و فرزند خود را نیز فدا می‌کند. او در کتاب اعترافات می‌گوید حتی جلوی لذت بردن از شنیدن صدای پرندگان را هم گرفته است!

پس از انتشار این کتاب است که معشوقه دوران جوانی او فلوریا در این نامه‌ها اعترافات آگوستین، اعتقاداتش و حتی باورهای کاتولیک‌ها را به چالش می‌کشد و با اشاره به افسانه‌های رومی و سخنان فلاسفه، باورها و زندگی آگوستین را زیر سوال می‌برد.

این کتاب برای من خیلی دردآور بود. این که افرادی از میان ما صرفا «به نام دین» چه ظلم‌هایی به خود و ما می‌کنند و این که در اکثر مواقع زن‌ها آسیب بیشتری از این مساله می‌بینند. این داستان در هر دین و در هر بازه زمانی تکرار می‌شود. داستان مادری که از فرزند جدا می‌شود، داستان زنی که بعد از یک تجربه اشتباه به خودش اجازه تجربه دوباره نمیده، داستان زنی که کتک می‌خورد و شکنجه می‌شود اما در آن رابطه باقی می‌ماند!

و چقدر وحشتناک که همه این ماجراها در زیر سایه دین رخ می‌دهد و به نام آن توجیه می شود و به اسم عشق ادامه پیدا میکند....


/ 13 نظر / 184 بازدید
نمایش نظرات قبلی
shahinnouri

بنده کتاب دیگری از این نویسنده به نام دنیای صوفی رو خوندم که به شدت توصیه میکنم بخونید.

mah-majdi

@shahinnouri تعریفش رو زیاد شنیدم فعلا چند کتاب نخونده دارم بعدا حتما این کتاب رو میخونم

mind-bwr

یه سریااا با ناخن لایک زده کلی ویوو میگیرن، اونوقت کسی مارو نمیبینه ! :|

mah-majdi

@mind-bwr شما اگه چرت و پرت ننویسی دیده میشی :)))))))))))))

mind-bwr

@mah-majdi حالا هی میام بی ادب نباشم تو دهههن منو باز کن

mah-majdi

@mind-bwr کارایی که بهت گفتم انجام بده اینقدرم تو بلاگ من شلوغ نکنن

mytravelface

نشر دهنده گرامی،،، چه زیبا تر هست ، نوشته های نا زیبا رو، از زیر متن های خود پاک کنید، تا فقط نقد ها به چشم بیایند،، هرچند هیچ نقد و مطلبی هم نباشد موفق و پاینده باشید

mah-majdi

@mytravelface چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید. اگر منظور شما از متن نا زیبا بخش آخر متن هست باید بهتون بگم که زمانی حرف من را متوجه خواهید شد که این کتاب را بخوانید. ولی اگر منظورتان کامنتهای زیر پست هست باید بگم که من خود سانسوری نمیکنم و در هیچ فضای مجازی هیچ کامنتی را پاک نخواهم کرد برداشت افراد به خود آنها مرتبط است و من دلیلی برای خود سانسوری نمیبینم.